Altınyayla İlçe Müftüsü Mustafa KIZMAZ ve beraberindeki heyet “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle İlçemiz Kaymakamı Sayın Sedat ÖZDEMİR’e ziyarette bulundu. Din görevlilerinden oluşan heyette Merkez Cami imam hatibi Rıfat ERDEM, Taşyaka Camii imam hatibi Veysel ACAR, İbiş Efendi Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu Öğreticisi Şahin KILIÇ yer aldı. 1986 yılından bu yana 1-7 Ekim tarihlerinin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl farklı bir temayla “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlandığını ve bu hafta içerisinde çeşitli etkinliklerin yapıldığını ifade eden Müftü Mustafa KIZMAZ, Kaymakam Sedat ÖZDEMİR’e Kur’an-ı Kerim hediye etti.
        
        Sayın Kaymakamımız Müftü bey ve beraberinde ki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı;
 
         Camilerimiz manevi huzura kavuşmanın yanı sıra dini ve milli değerlerimizin, vatan ve aile sevgisinin, dostluk ve kardeşliğin, paylaşma ve dayanışmanın öğretildiği kutsal mekânlardır. Günde 5 vakit farklı insanın bir araya gelmesine ve Allah’a yönelmesine vesile olan bu mekânlar, aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız, birlik beraberliğimizi, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz yerlerdir.
         Ayrıca ecdadımız camileri yalnızca ibadet etmek için değil, kurdukları külliyelerle onları birer ilim ve kültür yuvası haline getirmiş, bu nedenle camilerimiz toplumsal hayatta çok önemli bir rol üstlenmiş, huzur ve güven ortamının oluşmasında, kardeşlik bilincinin gelişmesinde etkili olmuştur.
        Ülkemizin dört bir yanında hizmet veren din görevlilerimiz aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla sadece dini konularda halkımızı aydınlatmakla kalmayıp, sosyal sorunlara da çözüm arayan ulvi bir görevi yerine getirmektedirler. Din görevlilerimiz toplumun manevi huzuru için çalışıp ülkemizde önemli bir yer teşkil etmektedirler.
     Ecdadımız; geçmişten günümüze Camilerimizin yapılması ve korunmasına, din görevlilerimizin toplumumuzda örnek bir konumda tutulmasına hassasiyet göstermiştir. Bizlerde bu hassasiyetimizi ilçesinden köyüne kadar ebedi devam ettireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle “Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyor, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını diliyorum.
 
  İSAY2 Galeri