Türk Polis Teşkilatı kurulduğu günden itibaren halkın can ve mal güvenliğinin yanı sıra kamu düzeninin sağlanması, huzur ve barış ortamının korunması amacıyla çalışmış ve günümüzde de aynı kararlılık ve azim ile bu görevini sürdürmektedir.
 
         Emniyet teşkilatının yapmış olduğu hizmetler halkın nazarında büyük takdir toplamış ve polise olan güvenini her geçen gün pekiştirmiştir. Emniyet mensuplarımızın bu sorumluluk şuuru ve görev aşkı ile bundan sonraki çalışmalarında da muvaffak olacaklarına yürekten inanıyorum.
 
         Memnuniyetle müşahede edilmektedir ki; Türk Milleti polisine her zaman güvenmiş ve görevini yerine getirmesinde ona her türlü desteği vermiştir. Görevlerini yerine getirirken, toplumun huzuru için gerektiğinde çekinmeden canlarını feda eden kahraman polislerimiz, her zaman saygı ve şükranla hatırlanacaktır. Polisimizin, halkımızın kendisine olan güven ve desteğini daha da pekiştirerek sürdüreceğine inanıyorum.
 
         Bu vesileyle, Türk Polis Teşkilatımızın 172’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, emekli olan ve görevleri başında bulunan Polislerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 
         Kutlama haftası çerçevesinde 5 Nisan 2019 tarihinde cuma namazına müteakiben şehit emniyet teşkilatı personeli için melüd okutuldu. 9 Nisan 2019 tarihinde Sayın Kaymamakamımız Sedat ÖZDEMİR tarafından Emniyet teşkilatı emekli personeli ve mevcut çalışan personel ile kahvaltıda bir araya geldi. 10 Nisan 2019 tarihinde Cumhuriyet Meydanında ki Atatürk Anıtına çelenk konulacak.
 
 
 
İSAY2 Galeri